اخبار

طرح جدید کنگره آمریکا برای توقف فروش هواپیما به ایران

دسته بندی : اخبار

طرح جدید کنگره آمریکا

تعدادی از نمایندگان کنگره آمریکا که اکثریت جمهوری‌خواه بر آن حاکم است، با تهیه یک لایحه جدید تلاش می‌کنند علاوه‌ بر لغو توافق صورت گرفته میان شرکت هواپیماسازی بوئینگ و ایران، شرکت اروپایی ایرباس را نیز برای ادامه همکاری با تهران تحت فشار قرار دهند.

نمایندگان کنگره مایل هستند دولت جدید آمریکا به ریاست جمهوری “دونالد ترامپ” را در معرض یک آزمایش زودهنگام قرار دهند تا خط مشی مطمئنی برای دیپلماسی آتی وی در قبال توافق هسته‌ای ایران تعیین کنند.

شرکت هواپیمایی ایران ایر هفته گذشته نخستین هواپیمای ایرباس از مجموع ۱۰۰ هواپیمای خریداری شده از این شرکت اروپایی را دریافت کرد. قرار است نخستین هواپیمای بوئینگ تحت قرارداد فروش ۸۰ فروند هواپیما به ایران، در سال ۲۰۱۸ به این کشور ارسال شود. نیاز خطوط هوایی ایران به نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی همزمان با لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور فرصتی را بوجود آورد تا شرکت‌های بزرگ هواپیمایی بتوانند حجم گسترده‌ای از هواپیماهای تجاری خود را به تهران بفروشند.

“پیتر روسکام”، نماینده جمهوری‌خواه از ایالت ایلی‌نوی و عضو مجلس نمایندگان آمریکا، در مورد لایحه جدید که جمعه این هفته به کنگره ارائه شد، گفت: در این لایحه از دولت ترامپ درخواست شده است تا با کمک آژانس اطلاعات ملی آمریکا ساز و کار بازرسی دقیقی را در پیش بگیرد و تمام فعالیت‌های شرکت ایران ایر و دیگر ایرلاین‌های این کشور را تحت نظارت دقیق داشته باشد.

درصورتیکه ایران ایر، هواپیماهای دریافتی را تغییر کاربری داده و از آنها در مصارف نظامی و حمایت از تروریسم استفاده کند، نه تنها ایران ایر در فهرست شدیدترین تحریم‌های اقتصادی آمریکا قرار بگیرد؛ بلکه ادامه قرارداد این شرکت با ایرباس و بوئینگ به خودی خود لغو شود.

از سوی دیگر، قانونگذاران آمریکایی برای تحویل هواپیماهای ایرباس نیز شرایط سختی را تعیین کرده‌اند. آمریکایی‌ها مدعی شدند ایران اجازه ندارد قطعات هواپیماهای خریداری شده را از جایی خارج از ایران دریافت کند. اگر این قطعات و ملزومات تعمیر هواپیما از بازاری که در تبادل تجاری با آمریکا است، تامین شود بار دیگر قرارداد ایران و ایرباس در معرض تحریم قرار خواهد گرفت.

ماهان ایر به عنوان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی ایران به دلیل آنچه آمریکا حمایت از تروریسم و همکاری با نهادهای نظامی ایران خوانده است، تحت تحریم قرار دارد. روسکام و دیگر دوستان جمهوری‌خواه وی تاکید دارند دولت “باراک اوباما” در خارج کردن نام ایران ایر از فهرست حامیان تروریسم اشتباه کرد و باید نام این شرکت را هم مانند ماهان در فهرست تحریم خود نگه می‌داشت.

لایحه جدیدی که به کنگره آمریکا عرضه شده به ابتکار روسکام تهیه شده است. وی سال گذشته میلادی نیز لایحه‌ای مشابه با لایحه اخیر به کنگره ارائه داده بود که با موافقت نهایی مجلس نمایندگان به تصویب رسید. با توجه به اینکه کنگره آمریکا تحت حاکمیت اکثریت جمهوری‌خواه قرار دارد و دونالد ترامپ هم بارها مخالفت خود را با توافق هسته‌ای ایران اعلام کرده است، هیچ بعید نیست روسکام در لغو قرارداد بوئینگ به نتیجه برسد.

شرکت هواپیماسازی بوئینگ پیش از این اعلام کرده بود در عقد قرارداد تجاری با ایران به طور کامل از نظر و دیدگاه کنگره و قوانین تعیین شده دولت آمریکا اطاعت خواهد کرد. باوجود اینکه بوئینگ هنوز اظهار نظری درباره تلاش جدید روسکام ارائه نداده است؛ انتظار می‌رود درصورت سنگ‌اندازی جمهوری‌خواهان در توافق با ایران، از آن پیروی کند.

حادثه تلخ پلاسکو به روایت تصویر

دسته بندی : اخبار

حادثه تلخ پلاسکو به روایت تصویر

ادامه مطلب

سلفی چند نفر با مزار آیت الله هاشمی رفسنجانی

دسته بندی : اخبار

سلفی چند نفر با مزار آیت الله هاشمی رفسنجانی

سلفی با مزار آیت الله هاشمی رفسنجانی

عکسی در فضای مجازی دست به دست شد که اینبار سلفی نبود بلکه چند نفر با مزار آیت الله عکس یادگاری گرفته اند، آن هم در زمان آماده سازی مزار.

ماجرای عکس های سلفی در مراسم های ترحیم یکی از بحث های چند وقت اخیر است که اکثر افراد آن را تقبیح کرده اند.

امروز نیز عکسی در فضای مجازی دست به دست شد که اینبار سلفی نبود . بلکه چند نفر با مزار آیت الله عکس یادگاری گرفته اند، آن هم در زمان آماده سازی مزار.

نوزاد زشتی که به بیمارستان تحویل داده شد

دسته بندی : اخبار

پس فرستادن نوزاد زشت به بیمارستان

یک مادربزرگ که مشتاقانه منتظر بدنیا آمدن نوه اش بود هنگاهی که پرستار ، نوه اش را در آغوشش گذاشت بهت زده فریاد زد این نوه ی من نیست ! نوه ی من را عوض کرده اید این کودک بسیار زشت است !

 

این مادربزرگ کلمبیایی، با اعتقاد به اینکه نوزادی که پرستاران به او نشان دادند زشت است، او را برای آزمایش دی ان ای به بیمارستان تحویل داد.

 

نوزاد زشتی که به بیمارستان تحویل داده شد در بیمارستانی در شهر سانتا مارتای کلمبیا بدنیا آمده بود .  این مادربزرگ گفت: نوزادی که پرستاران به من نشان دادند، بسیار زشت است و گمان نمی کنم از رگ و خون ما باشد.کارکنان بیمارستان نوه مرا با نوزادی دیگر جا به جا کردند؛این در حالیست که کارکنان بیمارستان این قضیه را نپذیرفتند و گفتند: هیچ اشتباهی رخ نداده است و تنها این نوزاد، در آن روز به دنیا آمده است.

 

وزیر بهداشت شورای شهر “سانتا مارتا” گفت: مادربزرگ، حضور نوزاد تازه وارد را به خانواده خود نپذیرفت و او را به بیمارستان تحویل داد، اما با انجام برخی آزمایش های ژنتتیکی مشخص شد نوزاد متولد شده متعلق به این خانواده است.

فیلم امام خمینی و هاشمی رفسنجانی

دسته بندی : اخبار

فیلم امام خمینی و هاشمی رفسنجانی

فیلم قدیمی امام خمینی و هاشمی رفسنجانی

در این فیلم خواهید دید که وصیت نامه امام امت به آیت الله هاشمی رفسنجانی به صورت امانت تحویل داده می شود.

پیام تسلیت ترامپ در پی درگذشت هاشمی رفسنجانی

دسته بندی : اخبار

پیام تسلیت ترامپ در پی درگذشت هاشمی رفسنجانی

پیام تسلیت ترامپ

برخی خبرها مبنی بر تسلیت دونالد ترامپ برای درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در توئیتر، صحیح نبوده و اکانت تائید شده ترامپ در توئیتر با عنوان @RealDonaldTrump تا به این لحظه چنین توئیتی را منتشر نکرده است.

تسلیت پوتین در پی درگذشت آیت الله هاشمی

دسته بندی : اخبار

تسلیت پوتین در پی درگذشت آیت الله هاشمی

تسلیت پوتین

پوتین درگذشت آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا،  ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه با ارسال پیامی به رئیس جمهور ایران درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفت.

در این پیام که از طریق مجاری دیپلماتیک ارسال شده، از نقش آیت الله هاشمی رفسنجانی طی سال های گذشته تجلیل شده است.

متن کامل پيام تسليت رهبر انقلاب اسلامی در پی فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی

دسته بندی : اخبار

متن کامل پيام تسليت رهبر انقلاب اسلامی در پی فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انّا لله و انّا الیه راجعون

با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی، و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم. فقدان همرزم و همگامی که سابقه‌ی همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام می‌رسد، سخت و جانکاه است. چه دشواریها و تنگناها که در این دهها سال بر ما گذشت و چه همفکریها و همدلیها که در برهه‌های زیادی ما را با یکدیگر در راهی مشترک به تلاش و تحمل و خطرپذیری کشانید. هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در آن سالها، تکیه‌گاه مطمئنی برای همه‌ی کسانی که با وی همکار بودند به ویژه برای اینجانب به شمار می‌آید. اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هائی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود به کلی بگسلد و وسوسه‌ی خناسانی که در سال های اخیر با شدت و جدیت در پی بهره برداری از این تفاوت های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد.
او نمونه‌ی کم نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پر خطر و پر افتخار بود.

سال ها زندان و تحمل شکنجه های ساواکم و مقاومت در برابر این همه و آن گاه مسئولیت های خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگ های درخشان زندگی پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی است.
با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی شناسم که تجربه ای مشترک و چنین دراز مدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ ساز به یاد داشته باشم.

اکنون این مبارز کهنسال در محضر محاسبه‌ی الهی با پرونده‌ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد، و این سرنوشت همه‌ی ما مسئولان جمهوری اسلامی است.
غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا می‌کنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم .
غفرالله لنا و له
سید علی خامنه ای

۱۹ دیماه ۱۳۹۵

Copyright Mihanema.com © 2017 - Allrights Reserved.