سریال وایکینگ ها - VIKINGS

معرفی سریال وایکینگ ها

وایکینگ‌ها یک مجموعهٔ تلویزیونی کانادایی-ایرلندی به سبک درام تاریخی و اکشن است که توسط مایکل هیرست نوشته شده، و از شبکهٔ هیستوری پخش می‌شود. پخش فصل نخست مجموعه، شامل ۹ قسمت، از ۳ مارس ۲۰۱۳ در آمریکا و کانادا آغاز شد، و فصل دوم آن از ۲۷ فوریهٔ ۲۰۱۴ در ده قسمت شروع،‌ و تا ۱ مهٔ ۲۰۱۴ ادامه داشت. فصل سوم مجموعه نیز به تعداد ۱۰ قسمت در سال ۲۰۱۵ پخش گردید و فصل ۴ آن ۱۸ فوریه ۲۰۱۶ آغاز میشود.

و در کل اگر در مورد وایکینگ ها نمیدانید باید براتون بگیم که  نورس‌ها دسته‌ای از توتون‌هایی بودند که نیاکانشان از دانمارک و دریای میان نروژ و دانمارک یا سکاژراک و دریای میان سوئد و دانمارک یا کاتگات سفر کرده، خود را به سوئد و نروژ رسانیده و جانشین مردمان سلتی تباری شده بودند که آن‌ها نیز پیشتر خود یک تبار همخون با لاپلاندی‌ها و اسکیموها را بیرون رانده و جایگزینشان شده بودند.

نزدیک به سال ۸۰۰ تا ۱۰۵۰ برای سه سده، جنگجویان وایکینگ با کشتی‌های دراز و درخشان خود، اروپا را به ترس وامیداشتند. آنها از اسکاندیناوی برای جستجوی سیم، بردگان و زمین به دریا رفتند. برخی از آنها بهبریتانیا و فرانسه یورش می‌بردند، و برخی دیگر به روسیه و رودهای دوردست آسیا. وایکینگ‌ها جویندگان دلیر و بی باکی بودند. آنها با بی باکی از میان امواج خروشان اقیانوس اطلس گذر کرده، ایسلند و گروئنلند را یافتند و به شمال آمریکا نیز گام نهادند.

VIKINGS

[ad id=”991″]

خط داستانی از فضایی شروع میشود که انحصارا متعلق به عصر وایکینگ ها است با همان سر و قیافه و ظاهر خاصی که دارند ، نوع خانه های چوبی-پوشالی ، کشتی ، تبر و سپر های گرد ، خالکوبی های خاص ، ریش و سبیل و موهای بلوند و همه و همه فاکتور هایی هستند که شما را میبرد به دوران افسانه ای وایکینگ ها. خیالتان راحت، سریال توسط شبکه ای ساخته شده است که کارش ساخت مستند است یعنی شبکه History پس باید هم تمامی ظرایف و نکات ریز رعایت شده باشد.

داستان ، داستان شخصیتی است که زندگی اش را خودش میسازد ، کشاورزی است که جاه طلبی های بسیار دارد. رگنار لوثبروک شخصیت اصلی داستان ما به همراه برادر خودش رولو و همسرش لاگرثا و پسرش بئورن و دوست صمیمی ای اش فلوکی کاراکتر هایی هستند که شما در آغاز زندگی در کاتگات شناخت آنان را آغاز میکنید. منطقه ای که وارد آن میشوید یعنی کاتگات محلی واقع در جنوب غربی سوئد است که از طریق تنگه کاتگات به به آب های آزاد و دریای شمال میپیوندد ، تنگه ای که هرساله وایکینگ ها از طریق آن به همسایه های شرقی و جنوب شرقی خود حمله میکنند و مطابق عادت به غارت میپردازند تا اینکه یک سال رگنار لوثبروک کشاورز ساده داستان ما کنجکاوی خود را که مدتی است  ذهنش رو مشغول کرده با ارل (Earl) ـ همان استاندار یا حاکم کاتگات ـ در میون میذاره : چرا به غرب نریم؟ امسال بریم و ببنیم که اون جا چه چیزی برا ما وجود داره ، شرق دیگه چیزی برای ما نداره ، امسال بریم و به غرب حمله کنیم.

و اینگونه شد که این کنجکاوی و متفاوت بودن تفکر رگنار با بقیه باعث شد که بزرگترین اتفاقات تاریخ وایکینگ ها رخ بده و اون ها به سر دستگی رگنار لوثبروک همان کشاورز ساده ، مهم ترین صفحه تاریخشان را ورق زدند .

VIKINGS

بیشتر وارد جزئیات داستان نمیشیم تا برای شما جذاب بمونه اما شما با یه داستانی مواجه هستید که قشنگ میتونید به کاراکتر های اصلی اون دل ببندید و عاشقانه خلاقیت ها و تلاش هایی که دارن رو در با تمام وجود درک کنید و لذت ببرید و خلاصه شما با شخصیتی اصلی ای طرف هستید (رگنار لوثبروک) در این سریال که نسبت به زمان خودش سال ها جلوتر هست و پله پله بالا میره که این بسیار جذاب هست.

نمایش خشونت به صورت طبیعی در جنگ ها یکی از بهترین ویژگی های این مجموعه است. خشونت عضو جدا نشدنی روابط و جنگ های وایکینگ ها  بوده است و به خوبی در این سریال پیاده شده است.

داستان بسیار مربوط به دین مسیحیت میباشد و در مواردی تقابل خدایان وایکینگی یعنی امثال اودین ، ثور و لوکی با مسیح و مسیحیت بسیار جالب است.

سریال وایکینگ ها

و در کل این سریال یک مستند کامل از زندگی و خلق و خوی وایکینگ ها است و شما با دیدن این سریال به طور بسیار حرفه ای با وایکینگ ها آشنا میشید و فرهنگ و منش اونارو درک میکنید اما اصلا فکر نکنید که سریال مستند گونه روایت میشه بلکه دقیقا یک بازی تاج و تخت کوچک شده را فرض کنید که تاج و تختش بیشتر قدرت و نفوذ و نیروی نظامی بیشتر است و نه فقط ثروت است و هم میجنگن تا شایستگی خود برا حکومت این مردمان تند خو را به دست گرفته و در راس مهم ترین کار های هرساله ، رهبری غارت های وایکینگ هارا به عهده بگیرد و سهم بیشتری را مال خود کند تا برای خودش ، مردمانش و خوانواده اش رفاه بیشتری به وجود بیاورد.

وایکینگ سریالیست که حتما باید ببینید…