مکان های ممنوعه در جهان

مکان هایی در دنیا هستند که برای عموم قابل دیدن نیستند. دلیل ممنوعیت این مکان ها می تواند به دلایل طبیعی ، سیاسی ، اقتصادی و… باشد.

انبار سری کوکاکولا

انبار سری کوکاکولا

فرمول مخفی کوکاکولا همیشه مسئله‌ای جذاب بوده است. محل نگهداری این فرمول در جورجیا است و هیچ کس اجازه‌ی ورود و دیدن فرمول تهیه‌ این نوشابه‌ فوق‌العاده را ندارد.

تپه‌ی من‌وید ( Menwith Hill )

تپه‌ی من‌وید ( Menwith Hill )

یکی دیگر از مناطق ممنوعه که مردم عادی اجازه‌ی ورود به آن را ندارند تپه‌ی من‌وید است. این مکان یکی از بزرگترین پایگاهای مخابراتی و جاسوسی است که توسط نیروی هوایی سلطنتی و آژانس امنیت ملی ایالات متحده آمریکا مدیریت و زیر نظر دولت محافظت می‌شود.

مرکز اطلاعات گوگل

مرکز اطلاعات گوگل

بعضی می‌گویند مرکز اطلاعات گوگل تنها جایی‌ست که به اندازه‌ی منطقه‌ ۵۱ امنیتی و سری است. اولین مرکز اطلاعات گوگل به شدت محافظت می‌شود و قطعا برای کسانی که برگه‌ی ورود ندارند ممنوع است.

منطقه‌ی ۵۱

منطقه‌ی ۵۱

این منطقه یکی از معروف‌ترین نقاط ممنوعه‌ی جهان است. شایعات زیادی درباره‌ی این مکان وجود دارد که می‌گویند این جا محل نگه داری اطلاعات فوق سری مربوط به فضایی‌ها و  محل تست بمب‌های نظامی و هواپیماهای امریکایی‌است.

جزیره‌ی مارها

جزیره‌ی مارها

احتمالا شما تمایلی به بازدید از این منطقه‌ ممنوعه نداشته باشید. جزیره‌ی مارها در حاشیه‌ برزیل قرار دارد و زیستگاه بیش از ۵۰۰۰ مار زهرآلود است.

غارهای لاسکوکس (The Lascaux Caves)

غارهای لاسکوکس (The Lascaux Caves)

تعدادی از شگفت‌انگیزترین آثار به‌جا‌مانده از انسان‌های اولیه در مجموعه غارهای لاسکوکس قرار دارند که در جنوبی‌ترین نقطه‌ فرانسه واقع شده‌اند. به دلیل Co2 خروجی بازدم انسان‌ها، این نقاشی‌های حساس کم‌کم در حال نابودی بودند. همین مسئله باعث شد که دولت فرانسه ورود به این غارها را منع کنند.

جزیره‌ی نورث سنتینل (North Sentinel Island)

جزیره‌ی نورث سنتینل (North Sentinel Island)

جمعیت بومیان ساکن جزیره‌ سنتینل چیزی بین ۵۰ تا ۴۰۰ نفر است که سابقه‌ حمله به مردم را دارند. به همین دلیل، جزیره توسط دولت هندوستان حفاظت می شود و کسی اجازه‌ی برقراری ارتباط و یا ورود به این جزیره را ندارد.

مونت‌ودر (Mount Weather)

مونت‌ودر (Mount Weather)

ایالت ورجینیای امریکا بیشتر به سواحل زیبا و کوهستان‌های دیدنی و تاریخی‌اش معروف است. اما یکی از مکان‌های این ایالت که افراد معمولی اجازه ی بازدید از آن را ندارند مونت‌ودر است. جایی که در شرایط اضطراری پناهگاه ریاست جمهوری خواهد بود.

به کدام مکان علاقه بیشتری دارید؟  ما که عاشق دیدن جزیره مار ها شدیم!!!!:|