اگر میخواید جوان بمانید این کارها را انجام ندهید

اگر این کارها را انجام دهید زودتر پیر میشوید

بعضي از كار‌ها هستند كه در كاهش طول عمر نقش بسزايي دارند. شايد تغيير دادن عادات زندگي‌تان كمي سخت شده باشد اما يك ضرب‌المثل معروف مي‌گويد «ماهي را هر وقت از آب بگيري تازه است»، پس به اين نبايدها توجه كنيد؛ نبايدهايي كه بايد در مسير عمر به آن دقت داشته و با رعايت آنها هواي خودتان را داشته باشيد.

از شكر پرهيز كنيد: شكر دليل اصلي پيرشدن است كه طول عمر را كاهش مي‌دهد. شكر بين مواد خوراكي از آن دسته مواد ممنوعي است كه باعث مرگ سلولي مي‌شود و متابوليسم بدن را كاهش مي‌دهد. مصرف بيش از اندازه آن در كبد مي‌تواند به چربي تبديل شده و باعث افزايش وزن و چاقي شود. اين ماده حتي مي‌تواند باعث پوسيدگي دندان شود.

سيگار نكشيد: سيگار كشيدن ساده‌ترين راه براي پير شدن است؛ ساده‌ترين راهي كه مي‌توانيد با استفاده از آن طول عمرتان را كاهش دهيد. با سيگار كشيدن نه‌تنها ريه خود را از بين مي‌بريد و در تنفس‌تان مشكل پيدا خواهيد كرد بلكه خيلي سريع پوست‌تان را كدر و پير خواهيد كرد.

كرم‌پودر استفاده نكنيد: استفاده از كرم‌پودر و پنكيك در طول روز رطوبت و الاستيسيتي را از پوست شما مي‌گيرد. متأسفانه اين روزها آرايش كردن امري رايج است درحالي‌كه با اين كار بيشتر افراد به‌دليل استفاده از كرم‌پودر و پنكيك پوستشان را پير مي‌كنند. اين مسئله ربطي به برند خوب و بد ندارد و نمي‌توان گفت كه وقتي از كرم پودر يك برند خوب مي‌خريم، يعني آسيبي به پوستمان نمي‌رسانيم. كرم‌پودر منافذ پوست را مي‌بندد و اين، مقدمه به‌وجود‌آمدن چين و چروك است.

نخوردن زياد گوشت فرآوري شده: تحقيقات نشان داده كساني كه روزانه ۱۶۰ گرم يا بيشتر گوشت فرآوري شده مي‌خوردند در مدت ۱۳سال ۴۴ درصد بيشتر در معرض خطر مرگ بودند. اين افراد بيشتر به‌علت بيماري‌هاي قلبي و سرطان فوت مي‌كردند. افرادي كه زياد گوشت قرمز و فرآوري شده مثل سوسيس، كالباس، هات داگ و… مصرف مي‌كنند بيشتر در معرض خطر سرطان روده هستند. نخوردن گوشت قرمز، كمبودهايي به‌وجود مي‌آورد اما رعايت حد اعتدال به شما كمك مي‌كند سالم‌تر زندگي كنيد.