یافتن نام و خواننده آهنگ های گمنام

Shazam یکی از بهترین نرم افزارهایی است که برای گوشی‌های موبایل منتشر شده و قادر است تا با شنیدن بخشی از یک آهنگ، مشخصات آن را نمایش دهد.

حتما برای شما هم پیش آمده است که یک موسیقی را در گوشه و کنار اینترنت، در مکان‌های عمومی یا حتی درمیان آهنگ‌های خاک خورده در رایانه به صورت فایل صوتی یا میکس شده روی یک ویدیو شنیده باشید. به طور خلاصه‌تر همه‌ی ما در زندگی خود آهنگ‌های بی‌نام و نشانی را در لیست موسیقی‌های مورد علاقه‌مان داریم که هیچ اطلاعاتی از نام آهنگ، خواننده یا آهنگساز آن روی فایل درج نشده است. این موضوع در مواقعی که قصد دانلود کارهای دیگر هنرمند را دارید یا در حالتی بدتر زمانی که فایلی که به آن علاقه دارید کامل نباشد و برای مثال تنها ۳۰ ثانیه از موسیقی را شامل شود بسیار مشکل‌ساز خواهد شد. این اپلیکیشن یکی از تاریخی‌ترین اپلیکیشن‌هایی است که برای گوشی‌های اندروید ، آی‌ او‌ اس و ویندوز موبایل منتشر شده است و میتواند با گوش دادن به چند ثانیه (بیشتر از ۷ ثانیه) از فایل موسیقی شما، نسخه‌ی کامل آن را به همراه نام و اطلاعات مربوطه پیدا کند. این امر به کمک الگوریتم‌های پیشرفته برای تشخیص و آرشیو عظیم Shazam صورت می‌گیرد.

یافتن نام و خواننده آهنگ های گمنام

این اپلیکیشن به ارتباط اینترنتی نیاز خواهد دارد. در اولین ورود به Shazam از شما اطلاعات ثبت‌ نامی پرسیده می‌شود که می‌توانید با لمس گزینه‌ی Skip (گذشتن از این مرحله) به بخش اصلی برنامه وارد شوید. حال کافی است تا آیکون بزرگ Shazam را لمس کرده و میکروفون گوشی را به منبع پخش صدا نزدیک کنیم. تنها چند ثانیه به این اپلیکیشن فرصت دهید تا به موسیقی در حال پخش گوش بدهد تا بعد از آن اطلاعات کامل و صحیح مربوطه را به شما نمایش دهد. آرشیو و دقت عمل Shazam به قدری بالا است که درصد موفقیت در آهنگ‌های خارجی نزدیک به ۱۰۰٪ است. خوشبختانه آهنگ‌های ایرانی نیز تا حد قابل توجهی در این برنامه قابل تشخیص هستند اما با این حال نباید انتظار کارکرد دقیقی همچون بخش موسیقی‌های غیرایرانی را داشته باشید. بعد از پیدا کردن نام و مشخصات آهنگ در صورتی که فایل مورد نظر شامل کپی‌رایت خاصی نباشد Shazam لینک دانلود آن را از سرورهای مختلفی همچون SoundCloud در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا قادر به دانلود فایل کامل پیدا شده باشید. توجه داشته باشید که هرچه موسیقی مورد نظر واضح‌تر و به میکروفون گوشی نزدیک‌تر باشد احتمال موفقیت بالاتری را می‌توان از Shazam داشت.

.

دانلود از پلی استور        |        دانلود از اپ استور        |         دانلود از ویندوز استور

منبع: زمیت