معرفی یک مروگر جدید و پرسرعت به نام ویوالدی

ویوالدی نه تنها قابلیت‌های شخصی سازی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه پس از اولین اجرا، از شما می‌خواهد تا محل قرار گیری مواردی از قبیل تب‌ها، نوار آدرس را تعیین کنید. اگر شما بخواهید تب‌ها را در یک پنل در سمت چپ پنجره مرورگر قرار دهید، می‌توانید این کار را براحتی انجام دهید، یا می‌توانید اجازه دهید تا نوار یاد شده در بخش بالایی جای گیرد.

ویوالدی همچنین بخش نوار وضعیت را ارائه می‌دهد که به کاربر امکان مشاهده سریع آدرس‌ صفحاتی که مشاهده می‌کند را می‌هد. رنگ هر تب نیز با توجه به وب‌سایتی که از ان بازدید می‌شود تغییر می‌یابد.

ویوالدی به عنوان جدیدترین مرورگر ، هنوز امکان استفاده از افزونه را به کاربران خود ارائه نمی‌دهد. در واقع افزونه‌های در ویوالدی به صورت پیشفرض پشتیبانی نمی‌شوند. در هرحال اما قرار است بخش افزونه‌ها برای این مرورگر اضافه شود.

در کنار ویژگی‌های فراوان شخصی‌سازی، نوار کناری این مرورگر شامل تعداد زیادی ویژگی است. شما می‌توانید برای هر آدرس URL مورد نظر خود یادداشتی را بنویسید تا در مراجعات بعدی بتوانید از آن‌ یادداشت‌ها بهره ببرید.

همچنین امکان اضافه کردن هر سایتی در پنل کناری وجود دارد. قطعا ویوالدی پر امکانات‌ترین مرورگر این لیست نیست، اما به نظر می‌رسد توسعه‌دهندگان آن، برنامه‌های بزرگی برای اضافه کردن ویژگی‌های جدید دارند.

دانلود مرورگر ویوالدی