حتما برای شما هم جیمی لنیستر آشناست و این شخصیت را در سریال محبوب Game of Thrones میشناسید. در این مطلب از مجله میهن ما به بیوگرافی نیکولای کاستر – والدو Nikolaj Coster-Waldau می پردازیم و با زندگینامه این هنرمند آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.


بیوگرافی نیکولای کاستر - والدو در نقش جیمی لنیستر

بیوگرافی نیکولای کاستر – والدو

نیکولای کاستر-والدو (به انگلیسی: Nikolaj Coster-Waldau) (زاده ۷ ژوئیه ۱۹۷۰) هنرپیشه دانمارکی است. او در بندر رودکوبینگ دانمارک به دنیا آمد و تحصیلاتش را در مدرسه تئاتر استاتنس کپنهاگ در ۱۹۹۳ پایان داد و سپس شروع به بازی در فیلم‌های دانمارکی نمود. او در مجموعه آمستردام جدید از شبکه فاکس در نقش جان آمستردام ظاهر شد. از آوریل ۲۰۱۱ او در نقش جیمی لنیستر در مجموعه تلویزیونی بازی تخت و تاج که از شبکه HBO پخش می‌شود، بازی می‌کند.او همراه همسرش نوکاکا که یک خواننده و بازیگر اهل کشور گرینلند است و همین طور دو فرزندش در نزدیکی کپنهاگ زندگی می کند. پدر همسرش جوزف موتزفلد یکی از اعضای پارلمان کشور گرینلند و رهبر سابق حزب لنویت می باشد.

در سال ۲۰۰۱ او حرفه ی خود را در ایالات متحده با بازی در فیلم Black Hawk Down اثر ریدلی اسکات در نقش دریافت کننده ی مدال افتخار گری گوردون آغاز کرد. نیکولای در این مورد می گوید : اولین فیلم آمریکایی من بود، دوستی به من کمک کرد تا آن را در اتاق زیر شیروانی آپارتمانم در کپنهاگ ضبط کنیم. ما این کار را کردیم و خوش شانس بودیم.

او سپس در فیلم Enigma در نقش اصلی مایکل اپتد بازی کرد. در سال ۲۰۰۵ ریدلی اسکات از نیکولای برای بازی در فیلم حماسی Kingdom of Heaven استفاده کرد. ریچارد لونکرین که در فیلم Wimbledon در سال ۲۰۰۴ بازی کرده بود، دو سال بعد در سال ۲۰۰۶ نقشی به وی در فیلم Firewall داد. او سپس در نقش جان امستردام، کارآگاه جنایی فناناپذیر اهل نیویورک که بعد از پیدا کردن عشق واقعی خود فناپذیر شد، در مجموعه ی کوتاه New Amsterdan محصول شبکه ی Fox TV به ایفای نقش پرداخت.

بیوگرافی نیکولای کاستر - والدو در نقش جیمی لنیستر

نیکولای کاستر – والدو در فیلم ترسناک Mama

نیکولای در سال ۲۰۱۳ در کنار جسیکا چستین در فیلم ترسناک Mama هنرنمایی کرد. بعد از آن نیز او در نقش سایکس، یک متخصص اسلحه در ارتش در فیلم علمی تخیلی و اکشن Oblivion به ایفای نقش پرداخت.

بیوگرافی نیکولای کاستر - والدو در نقش جیمی لنیستر

پوستر نیکولای کاستر – والدو در سریال بازی تاج و تخت

پشت صحنه نبرد قسمت چهارم

پشت صحنه نبرد قسمت چهارم