چین بیت کوین را تحریم کرد

تحریم و ممنوعیت استفاده دولت چین در این کشور باعث شد بیت کوین با افت قیمت مواجه شود

چین بیت کوین را تحریم کرد

چین بیت کوین را تحریم کرد

تحلیلگران اقتصادی به سرمایه گذاران بین المللی نسبت به دخالت دولت چین در مبادلات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هشدار داده اند.

به نقل از پایگاه اینترنتی تلگراف : تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که بیت کوین به شدت در برابر اقدامات دولت چین آسیب پذیر خواهد بود. بانک مرکزی چین اخیرا نسبت به تبعات منفی بیت کوین بر اقتصاد این کشور هشدار داده است.

بر اساس این گزارش، پکن احتمالا مانع از ادامه فعالیت شبکه بیت کوین در این کشور خواهد شد مگر آنکه کنترل رایانه های قدرتمندی را که برای مبادلات بیت کوین مورد استفاده قرار  می گیرد، در اختیار داشته باشد. تعداد زیادی از رایانه هایی که برای مبادلات بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد، در چین است.

.

معافیت بیت کوین از قوانین و نظارت های دولتی

بیت کوین از قوانین و نظارتهای دولتی معاف است و این مسئله باعث شده که کاربران آزادانه سرمایه گذاری کنند و ارزش این پول افزایش پیدا کنید که همین باعث شده دولت های جهان ( مخصوصا بانکداری ها ) نگران این موضوع شده اند. مبادلات بیت کوین از سوی هیچ سازمان یا دولتی تحت نظارت قرار نمی گیرد و این مبادلات تنها بر اساس بلاک چین انجام می شود.

بیش از ۷۷٫۷ درصد قدرت رایانه ای که اکنون در پشت بیت کوین قرار دارد، فعلا در چین مستقر شده است. این مساله به شدت بیت کوین را در برابر دخالت دولت چین آسیب پذیر کرده است. بخش عمده سخت افزارهای تخصصی برای ماینینگ بیت کوین نیز در چین ساخته شده است. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، احتمال خرابکاری و ضربه زدن دولت چین به بیت کوین وجود دارد و سرمایه گذاران باید به شدت مراقب باشند.

چین اوایل امسال هرگونه خرید و فروش آنلاین بیت کوین را ممنوع اعلام کرد. این اقدام چین طی هفته های اخیر نیز موجب شد تا قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار افزایش یابد ولی طی هفته گذشته قیمت بیت کوین تا حد زیادی کاهش یافت.

هرگونه اختلال در شبکه های رایانه ای و اینترنتی چین می تواند زیان و ضرر سنگینی را به سرمایه گذاران بیت کوین وارد کند.