بوی بد دهان

بوی بد دهان

مشکل بوی بد دهان

بوی بد دهان خیلی از افراد را آزار میدهد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با کسی در حال صحبت باشید و دهان طرف مقابل بو بدهد و بالعکس شاید شما کسی باشید که دهانتان بوی نامطبوعی بدهد و دیگران را بیازارد. بوی نامطبوع دهان به خشکی دهان ، کمی ترشح بزاق بویژه هنگام خواب ، رعایت نكردن بهداشت دهان و دندان،استفاده نكردن از خلال دندان، مسواك نزدن،پوسیدگی دندان و التهاب لثه ها مربوط می شود . با مجله میهن ما همراه باشید

 

درمان بوی بد دهان

  1. مسواک کردن با جوش شیرین نیز در رفع بوی نامطبوع دهان بسیار موثر است چون مولکول‌های بو را به خود جذب می‌کند و خواص ضدباکتریایی دارد.
  2. استفاده از چاشنی‌های معطر مثل میخک، دانه‌های هل و رازیانه نیز پس از هر وعده غذایی در رفع بوی بد دهان بسیار موثر است.
  3. عرق نعناع بوی آزار دهنده دهان را کم می‌کند.
  4. پونه؛ برطرف‌کننده سکسکه و بوی دهان. پونه از خانواده نعناع است و ترکیب اصلی موجود در این گیاه، اسانس روغنی فرار یا روغن منتول است.
  5. درمان بوی بد دهان با خوردن کرفس. کرفس سبزی زیبا، خوش‌عطر و پرخاصیتی است.
  6. خوردن انجیر بوی نامطبوع دهان را از بین می‌برد.
  7. کاهش بوی بد دهان با مصرف قهوه.
  8. نوشیدن آب کافی نیز یکی از راهکارهای مفید برای کاهش بوی دهان است.

.

همچنین اگر میتوانید در روز جعفری بخورید .  مصرف جعفری بعد از غذا به تازه شدن بازدم کمک می‌کند. جعفری منبع غنی از کلروفیل است که به عنوان یک خوشبوکننده طبیعی دهان عمل می‌کند. این سبزی هم چنین مثل یک خنک کننده طبیعی در دهان احساس تازگی و تمیزی ایجاد می‌کند. اگر برگ جعفری به صورت آدامس جویده شود، بوی نامطبوع دهان را از بین می‌برد و استفاده از سیب بعد آن برای درمان بوی دهان بسیار موثر است. از طرفی جعفری، تحریک‌کننده‌ی اشتهاست و به هضم غذا نیز کمک می‌کند.

علت و درمان بوی بد دهان

ارتودنسی دندان و همه دانستنی های آن

۵ خوراکی برای سفید شدن دندان