در این ساعت نکات بهداشتی در رابطه جنسی مقعدی در بخش زناشوی مجله میهن ما آماده شده است.

لطفا دوستان زیر ۱۸ سال این مقاله را مطالعه نکنند.

نکات بهداشتی در رابطه جنسی مقعدی

نکات بهداشتی در رابطه جنسی مقعدی

رابطه جنسی مقعدی از نظر شرعی در صورت رضایت زن مکروه است و در صورت عدم رضایت زن حرام و از نظر شرعی این رابطه هرگز نباید انجام گیرد. در واقع رابطه جنسی مقعدی سالم نمی‌تواند به اندازه رابطه جنسی از طریق واژن ایمن باشد. به همین دلیل با چند پزشک در این باره صحبت شده تا دست کم با انجام این کار سلامت‌تان به خطر نیفتد.

.

دوش بگیرید و مقعد خود را با آب و صابون تمیز کنید

۱٫ اگر مقعد تمیز نیست این کار را نکنید درست است، قبل از رابطه جنسی مقعدی باید مطمئن شوید که روده‌های شما خالی است بعد دوش بگیرید و با صابون ضد باکتری منطقه را به خوبی تمیز کنید. از آنجا که چربی کمتری در این ناحیه وجود دارد و سوراخ مقعد حالت الاستیکی کمتری پیدا می‌کند بهتر است کمی این ناحیه را خیس کنید و به این ترتیب از عفونت جلوگیری میشود.

۲٫ رابطه جنسی مقعدی خشک ناراحت کننده است و میتواند ایجاد درد و ناراحتی کند. بهتر است از یک سیلیکونی که برپایه آب است، استفاده کنید تا لذت بیشتری ایجاد کند.

۳٫ در رابطه جنسی واژنی و مقعدی از یک کاندوم استفاده نشود اگر می‌خواهید هم رابطه جنسی واژنی و هم مقعدی داشته باشید نباید از یک کاندوم استفاده کنید. در صورتی که بخواهید رابطه جنسی مقعدی را تبدیل به رابطه جنسی واژنی کنید باید حتما کاندوم را عوض کنید. زنان در صورتی که باکتری‌های این ناحیه داخل واژن شوید زود دچار عفونت می‌شوند.

.

در رابطه جنسی مقعدی از داروهای شل کننده عضلات استفاده نکنید

۴٫ در رابطه مقعدی از داروهای شل کننده عضلات استفاده نکنید برخی افراد از داروهایی مانند نیترات آمیل استفاده میکنند تا ارتباط جنسی مقعدی راحتتر و ساده تری داشته باشند. در حالی که هیچ مدرک پزشکی در حمایت از این داروها در جهت کمک به رابطه  مقعدی به دست نیامده است. علاوه بر این داروی شل کننده عضلات بسیاری قوی بوده و عوارض جانبی جدی مانند فشار خون بالا ایجاد میکند.

۵٫ از لیدوکائین یا کرم بی حس کننده در رابطه جنسی مقعدی استفاده نکنید به منظور کاهش درد در طول رابطه جنسی مقعدی به هیچ عنوان از بی حس کننده استفاده نکنید. هنگامی که پوست مقعد بی حس باشد ممکن است آسیب قابل توجهی در اثر فعالیت شدید به مقعد وارد شود.

۶٫ اگر هموروئید دارید رابطه جنسی مقعدی نداشته باشید اگر مبتلا به هموروئید هستید باید بدانید که رابطه مقعدی آن را بدتر میکند و باعث خونریزی میشود.

این مطلب فقط برای بالابردن سطح آگاهی و بهداشت در رابطه های زناشویی است و رابطه جنسی مقعدی باعث آزار و اذیت خانم ها خواهد شد. برای ارضا شدن از راههای دیگر که مورد پسند شریک جنستان است استفاده کنید