ناسا از نابودی سطح زمین خبر داد

زمین در انتظار رویداد سطح انقراض

طبق گفته های دانشمند ناسا، دکتر جوزف ناث از مرکز پرواز فضایی گودارد، زمین درانتظار یک رویداد “سطح انقراض” است و ما راهی برای مقابله با آن و نجات خود نداریم.

به گزارش میهن ما و به نقل از کلیک، سیارک بزرگ و ستاره ای دنباله دار که می توانند منجر به انقراض شوند، ۵۰ تا ۶۰ میلیون سال دیگر با زمین برخورد می‌کنند. آخرین ستاره دنباله دار منقرض کننده حدود ۶۵ میلیون سال پیش برخورد کرده و دایناسورها را در پایان دوره کرتاسه از بین برد.

عمده زندگی در روی زمین از بین رفته است در حالی که پستانداران کوچک توانستند حفاری کرده و در زیر زمین پنهان شوند، بر خلاف آن‌ها موجودات بزرگ تر پس از رویداد انقراض از گرسنگی مردند.

ناث خاطر نشان کرد یک برخورد نزدیک در سال ۲۰۱۴ رخ داد که در آن ستاره دنباله دار با فاصله نزدیکی از مریخ عبور کرد و تنها ۲۲ ماه قبل شناسایی شده بود. اگر چنین ستاره دنباله داری شناسایی می شد که به سمت زمین می آید، ما هیچ کاری برای مقابله با آن نمی‌توانستیم انجام دهیم.

وی پیشنهاد می دهد که ناسا یک سیستم دفاعی بسازد تا در موارد مشابه قادر باشند از زمین دفاع کنند. این مساله مورد بحث قرار گرفت و کتی پلسکو، محقق در آزمایشگاه ملی لوس آلموس نیومکزیکو احتمال شلیک سلاح های هسته ای توسط فضاپیما را به سیارک های در حال نزدیک شدن مطرح کرد.

یک گزینه دیگر می تواند “برخورد دهنده ضربه ای” باشد که در واقع یک توپ فضایی بزرگ است و می تواند به سیارک در حال نزدیک شدن برخورد کرده و مسیر آن را تغییر دهد.