قیمت پژو ۲۰۰۸ ایران خودرو و نقد و بررسی پژو ۲۰۰۸ با ماشین های هم رنج قیمت و شرایط قیمت خرید پژو ۲۰۰۸

قیمت خرید پژو ۲۰۰۸

مشخصات فنی و قیمت پژو 2008

معرفی پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین محصول مونتاژ شده در شرکت سرمایه‌گذاری مشترک ایران‌ خودرو و پژو یا همان شرکت ایکاپ است. این خودرو به‌عنوان اولین کراس اوور شرکت پژو در ایران شناخته خواهد شد. پژو ۲۰۰۸ را می‌توان اولین محصول مونتاژ داخلی بعد از برجام دانست که حاصل قرارداد ایران‌خودرو و پژو است.

شرکت ایکاپ به تولید و مونتاژ خودروهای تولید مشترک ایران خودرو و پژو در ایران خواهد پرداخت. بر اساس توافق انجام‌شده و شرایطی که وزارت صنعت معدن و تجارت اعلام کرده است، خودروهایی در این کارخانه تولید می‌شوند که کمتر از ۳ سال از طراحی و تولید آن‌ها در بازار روز جهان گذشته باشد.

.

مشخصات فنی پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ در ۸ نسخه‌ مختلف تولید می‌شود که به دو دسته‌ی بنزینی و دیزلی تقسیم می‌شوند. ۳ نسخه از پژو ۲۰۰۸ دیزلی و ۵ نسخه‌ی دیگر بنزینی هستند. نسخه‌های دیزلی پژو ۲۰۰۸ توان خروجی ۷۵ تا ۱۲۰ اسب بخار دارند؛ اما انواع بنزینی پژو ۲۰۰۸ همگی از پیشرانه‌های PureTech با حجم ۱۲۰۰ سی‌سی بهره می‌برند. با این حال طبق گفته‌ی مسئولین ایران خودرو، این کراس‌اوور با پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری مشابه با نمونه‌ی به‌کاررفته در پژو ۵۰۸ به بازار عرضه می‌شود.

مشخصات فنی و قیمت پژو 2008

ایمنی پژو ۲۰۰۸

موسسه تست تصادف اتحادیه اروپا هنوز اطلاعاتی در مورد ایمنی پژو ۲۰۰۸ مدل ۲۰۱۷ اعلام نکرده است؛ اما نسخه‌ی قبلی این خودرو در سال ۲۰۱۳ توانست ۵ ستاره ایمنی از این مؤسسه دریافت کند. کراس‌اوور پژو ۲۰۰۸ در تجهیزات ایمنی از سیستم‌های کمکی راننده ABS، EBFD،EBA استفاده کرده است و می‌توان در این بخش به فقدان TCS اشاره کرد که می‌تواند از نقاط ضعف یک کراس اوور به شمار برود.

قیمت پژو ۲۰۰۸ در بازار

قیمت محصولات برندهای مختلف، بازار بسیاری از کراس‌اوورها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد که ممکن است حتی برخی از آن‌ها با ۲۰۰۸ در یک سگمنت نباشند.
به تازگی پژو ۲۰۰۸ با تاخیر فراوان از سوی ایران خودرو به بازار عرضه شده است. ۲۰۰۸ یک کراس‌اوور کوچک شهری است، اما به دلیل تنوع کراس‌اوور‌ها و نزدیک بودن قیمت محصولات برندهای مختلف، بازار بسیاری از کراس‌اوورها را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد که ممکن است حتی برخی از آن‌ها با ۲۰۰۸ در یک سگمنت نباشند.

.

قیمت بسیار بالای پژو ۲۰۰۸

پیش از عرضه پژو ۲۰۰۸ صحبت از قیمت‌گذاری حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومانی برای این خودرو بود، اما در نهایت این خودرو با قیمت حدود ۱۰۴ میلیون تومان از سوی ایران خودرو عرضه شد. نکته جالب در مورد این خودرو اختلاف بسیار زیاد قیمت بازار آزاد با قیمت کارخانه است. طبق گزارش‌های رسیده پژو ۲۰۰۸ در بازار آزاد با قیمتی بیش از ۱۲۰ میلیون ‌تومان معامله می‌شود. با در نظر گرفتن این قیمت، پژو ۲۰۰۸ بازار خودروهایی مانند سانگ یانگ تیوولی، نیسان جوک اسکای پک، چری تیگو ۷ و رنو کپچر را هدف مستقیم خود قرار داده است.

با وجود کوچک‌تر بودن جثه ۲۰۰۸ در مقایسه با برخی رقیب‌ها مانند چری، ولی به دلیل برخوردار بودن از برند پژو در کنار امکانات رفاهی مناسب و پیشرانه قدرتمند مشترک با DS5 و DS6، می‌تواند بازار چری تیگو ۷ با قیمت ۱۲۷ میلیون تومان را تحت تاثیر خود قرار دهد.

مشخصات فنی و قیمت پژو 2008

رنو کپچر ، رقیب اصلی پژوه ۲۰۰۸

یکی از رقیب‌های نزدیک پژو ۲۰۰۸، رنو کپچر است که ایران خودرو آن را به بازار به صورت وارداتی CBU عرضه می‌کند. رنو کپچر نیز در بازار قیمتی معادل ۱۲۰ میلیون تومان دارد و از نظر اندازه نیز بسیار به ۲۰۰۸ نزدیک است. نقطه قوت پژو ۲۰۰۸ نسبت به کپچر، توان بیشتر پیشرانه آن است که افراد بیشتری را به خود جذب می‌کند.

یکی دیگر از رقبای ۲۰۰۸، نیسان جوک است. این خودرو به دلیل پیشینه حضور در مناطق آزاد برای مخاطب شناخته شده است . نقطه قوت ۲۰۰۸ نسبت به نیسان جوک نیز توان بیشتر پیشرانه آن است، اما برند نیسان تاثیر بسزایی در فروش این خودرو داشته است و یکی از قوی‌‌ترین و موفق‌ترین رقیب‌های ۲۰۰۸ به حساب می‌‌آید.

پژو ۲۰۰۸ از یک پیشرانه ۱٫۶ لیتری توربوشارژ بهره می‌برد که این پیشرانه با خودروهای DS5، DS6، سیتروئن C6، C4 و پژو ۵۰۸ مشترک است. این پیشرانه قادر به تولید بیشینه قدرت ۱۶۳ اسب‌بخار در دور ۶۰۰۰ و بیشینه گشتاور ۲۴۰ نیوتن‌متر در دور ۱۴۰۰ است. این قدرت و گشتاور از طریق یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض دستی به محور جلوی خودرو منتقل می‌شود. پژو ۲۰۰۸ با وزن ۱۲۸۰ کیلوگرمی خود در زمان ۹٫۵ ثانیه سرعت خود را از حالت سکون به مرز ۱۰۰ کیلومتر می‌رساند و قادر است به بیشینه سرعت ۱۹۶ کیلومتر بر ساعت دست یابد. پژو ۲۰۰۸ با استاندارد آلایندگی یورو۵ در هر ۱۰۰ کیلومتر سیکل ترکیبی میزان ۵٫۹ لیتر بنزین مصرف می‌کند.

.

تجربه رانندگی پژو ۲۰۰۸

پژو ۲۰۰۸ را می‌توان کراس اوور چابک دانست که البته این موضوع تنها در انواع مجهز به پیشرانه‌های توربوشارژ ۱۱۰ تا ۱۶۵ اسب بخار احساس می‌شود. ۲۰۰۸ از فرمان نرمی برخوردار است؛ اما عملکرد این بخش در مسیرهای ناهموار و آفرود افت محسوسی خواهد داشت. سیستم تعلیق این خودروی شاسی‌بلند شهری را نمی‌توان با انواع مطرح SUV بازار اعم از سانتا‌فه مقایسه کرد، اما این بدین معنا نیست که با سواری خشک و خسته‌‌کننده‌ای روبه‌رو هستید. پژو ۲۰۰۸ با توجه به ذات اسپرت خود به سیستم تعلیق بهینه‌شده برای بهبود فرمان‌ پذیری و رانندگی شهری مجهز شده است که این موضوع باعث می‌شود در جاده‌های ناهموار تا حدودی از راحتی سرنشینان کاسته شود. با این حال در کاربری اصلی این خودرو (رانندگی شهری)، تجربه‌ی خوب و راحتی برای سرنشینان به ارمغان خواهد آمد.

موفق بودن یا نبودن ۲۰۰۸ در بازار، به سیاست‌های فروش ایران خودرو و پشتیبانی و خدمات پس از فروش و شرایط فروش در نظر گرفته شده برای عرضه این خودرو بستگی دارد. در صورت قیمت‌گذاری غیرمنطقی و خدمات پس از فروش نامناسب سرنوشت این خودرو به پژو ۴۰۷ و سیتروئن C5 و نیسان مورانو گره خواهد خورد.