سالاد والدورف مرغ

سالاد والدورف مرغ

آموزش طرز تهیه سالاد والدورف مرغ

سالاد والدورف مرغ از مجموعه دستور غذایی های آنا اولسون است که برای شما همراهان در بخش آشپزی مجله اینترنتی میهن ما آماده شده است.
والدورف مرغ معمولا ترکیبی از سیب، کرفس، انگور، گردو و سس مایونز است که روی برگ کاهو سرو می شود. استفاده از ماست به جای مایونز آن را سالم تر و همچنین استفاده از مرغ آن را به یک وعده ی کامل تبدیل می کند.

.

نکاتی در مورد سالاد والدورف مرغ

  1. شوید را ریز خرد کنید. می توانید از ریحان هم استفاده کنید.
  2. از مرغ پخته استفاده کنید. آن را مکعبی خرد کنید.
  3. سیب و کرفس را هم مکعبی خرد کنید.
  4. گردو ها را بو دهید.
  5. می توانید از برگ های کاهو به صورت درسته استفاده کنید و یا آن ها را خرد کنید.

.

طرز تهیه سالاد والدورف مرغ

در کاسه ی کوچکی، ماست را با آبلیمو، سس خردل و شوید (یا ریحان) خرد شده ترکیب کنید و بعد در کاسه ی بزرگتری بریزید. مرغ، سیب، کرفس، گردو و کشمش را اضافه کنید و مواد را با هم ترکیب کنید. به آن ها کمی نمک و فلفل سیاه بزنید تا زمان سرو در یخچال نگه دارید. برای سرو برگ های کاهو را در ظرف مورد نظر پخش کنید و سایر مواد را روی آن ها بریزید.

.

بیوگرافی سالاد ( صرفا جهت اطلاع )

سالاد (به فرانسوی: Salade) غذایی است که قبل از غذا به عنوان پیش‌غذا، بعد از غذای اصلی به عنوان یک وعده مجزا، همراه با غذای اصلی، یا خود به عنوان یک وعده غذای اصلی مصرف می‌شود. واژه (Salade) در زبان فرانسه از کلمه‌ای لاتین با عنوان (Salata) به معنی شور و نمک اندود شده ریشه می‌گیرد.

در بیش از دو هزار سال پیش، ایرانی‌ها بر روی سبزیجات روغن و سرکه می ریختند و آن را میل می کردند، از طریق جنگ‌های ایران و روم این رسم به اروپا رفته و در آنجا دچار تحولاتی شد. در آغاز قرن بیستم و دنیای صنعتی و روند مصرف غذاهای آماده، سالاد نیز به همین ترتیب وارد سبد غذایی گردید، هرچند در ابتدا این امر در آمریکا آغاز شد لیکن امروزه در سراسر جهان، سالاد به صورت تجاری در سوپرمارکت‌ها به فروش می رسد.