طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی و ریحان

دسته بندی : آموزش آشپزی

طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی و ریحان

سوپ گوجه فرنگی و ریحان

سوپ گوجه فرنگی و ریحان ، سوپی بسیار خوشمزه است که می توانید آن را با مقداری نان تست و پنیر ورقه ای میل کنید. سوپ را می توانید نیم ساعته تهیه کنید و کنار خانواده میل کنید. به دلیل شکل و رنگ های جذابی که این سوپ دارد مسلما مورد استقبال کودکان قرار خواهد گرفت.

مواد لازم سوپ گوجه فرنگی و ریحان

گوجه فرنگی رسیده و بزرگ ۶ عدد
 روغن زیتون یک قاشق غذاخوری
 پیاز خرد شده یک و یک دوم فنجان
سیر خرد شده دو عدد حبه
آب مرغ بدون نمک دو فنجان
نمک یک دوم قاشق چایخوری
فلفل سیاه یک چهارم قاشق چایخوری
پنیر خامه ای کم چرب ۵۶ گرم
ریحان درشت خرد شده سه چهارم فنجان
نان سبوس دار ۲۸ گرم برش
پنیر چدار ۴۲ گرم
اسپری پخت یا مقداری روغن برای چرب کردن

 

پخت سوپ گوجه فرنگی و ریحان

سینی فر را در بالاترین طبقه فر قرار دهید. فر را با درجه بالا گرم کنید. گوجه فرنگی ها را از وسط به دو نیم برش دهید. گوجه فرنگی ها را به صورتی روی سینی پخت فویل کشیده شده قرار دهید که سمت برش خورده آنها رو به پایین باشد. گوجه فرنگی ها را ۵ دقیقه یا تا زمانی که پوسته آنها تیره شود در فر بپزید. سپس از فر خارج کنید پوست آنها را بکنید و فویل را نیز دور بیندازید.

روغن زیتون را داخل یک ماهی تابه بزرگ روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. پیاز اضافه کنید، سه دقیقه سرخ کنید. سیر را اضافه کنید، یک دقیقه سرخ کنید، گوجه فرنگی ها را اضافه کنید، دو دقیقه بپزید. آب مرغ، نمک و فلفل را اضافه کنید و به جوش بیاوردیشان. سپس پنیر خامه ای و ریحان را اضافه کنید.

میکسی که درست کرده اید را داخل مخلوط کن بریزید، قطعه وسط در مخلوط کن را بردارید( تا بخار بیرون برود )  برای اینکه میکس داخل مخلوط کن بیرون نریزد یک حوله یا پارچه روی درب آن بگذارید. سپس تا زمانی که کاملا همه چیز ترکیب شود مخلوطش کنید. سوپ را به صورت مساوی بین چهار کاسه تقسیم کنید.

سینی فر را با فویل بپوشانید، برش های نان را با اسپری پخت یا مقداری روغن چرب کنید و روی سینی قرار دهید سپس روی دو برش نان پنیر قرار دهید و اجازه دهید ۳۰ ثانیه در فر بمانند. هر ساندویچ را به شش قسمت تقسیم کنید و به همراه سوپ ها سرو کنید.

اشتراک گذاری مطلب

Copyright Mihanema.com © 2017 - Allrights Reserved.