سریال ترسناک The Returned

ژانر : درام , فانتزی , ترسناک

زبان : انگلیسی

کیفیت : ۴۸۰p

فرمت : MKV

شبکه : %۲۰Canal

سال تولید : ۲۰۱۲

حجم : ۱۵۰ مگابایت

محصول : آمریکا

ستارگان : Anne Consigny, Clotilde Hesme, Frédéric Pierrot

کارگردان : Fabrice Gobert

سریال ترسناک The Returned

اگر عاشق کاراکترهای درب‌و‌داغان و غم‌زده هستید، «بازگشتگان» پر از چنین کاراکترهایی است. مثلا در آغاز سریال کمیل پس از بازگشت از مرگ با خواهر دوقلویش لینا روبه‌رو می‌شود که حالا دوران تین‌ایجری را پشت سر گذاشته و بزرگ شده. از همین سو رابطه‌ی آنها خیلی زود شکرآب می‌شود و به حسودی می‌انجامد، اما ما کمیل را درک می‌کنیم.

چون سریال به‌مان می‌فهماند او در شرایطی است که تصورش را هم نمی‌توان کرد. یا خط داستانی اَدل که در ابتدا از بازگشت سیمون، نامزد قبلی‌اش سردرگم شده، اما در ادامه ته دلش از بازگشت سیمون خوشحال است. این درحالی است که او به تازگی با افسر پلیسی خانه و زندگی جدیدی را آغاز کرده است. سریال همواره کاراکترهایش را در موقعیت‌های سرگیجه‌آور و خاکستری رها می‌کند.

بله گفتن به عشق واقعی‌ات که به‌طرز معجزه‌آسایی زنده شده یا نه گفتن و برگشتن به سر زندگی جدیدت؟ اَدل شاید در ابتدا گزینه‌ی دوم را بخواهد، اما مگر ظاهر شدن جنازه‌ی زنده‌ی سیمون در پشت پنجره خانه‌اش اجازه می‌دهد!

سریال ترسناک The Returned

تفاوت بازگشتگان با مردگان متحرک

تفاوت دیگر «بازگشتگان» با «مردگان متحرک» فاصله‌‌شان در واقع‌گرایی است. فاجعه‌‌‌‌ی سریال رابرت کرکمن بیشتر وسیله‌ای برای هیجان‌آفرینی در یک دنیای فانتزی و دیدار با شخصیت‌های دیوانه‌ای است که از بی‌قانونی آخرالزمان به عنوان فرصتی برای قلدربازی استفاده می‌کنند.

شاید این موضوع برای خیلی از ما سوال شده باشد که آیا بازماندگان «مردگان متحرک» بعد از تمام چیزهایی که از دست داده‌اند نباید غمگین‌تر از اینها باشند؟ «بازگشتگان» درست مثل سریال «باقی‌ماندگان» (The Leftovers) واقعی‌تر، دردناک‌تر و میخکوب‌کننده‌تر از این نمی‌تواند اتفاقاتِ ترسناک و غیرقابل‌توضیح تصادف با یک رویداد فراطبیعی را روایت کند. این سریال شاید سورئال باشد، اما بزرگترین نکته‌ی درگیرکننده و شگفت‌انگیزش این است که در اوج فراطبیعی‌بودن، بسیار رئال و لمس‌کردنی است.

سریال ترسناک The Returned