راهنمای سفر به تایلند

سفر به تایلند

تایلند کشوری زیبا و پر از جاذبه‌ های طبیعی و فرهنگی گوناگون است. تایلند بخاطر همین تنوع طبیعی و فرهنگی یکی از مقاصد گردشگری محبوب در سراسر جهان است. این کشور بسیار توریست‌پذیر است و امکانات و خدمات توریستی گسترده‌ای دارد.

معابد در تایلند

معابد در تایلند

در آیوتایا (Ayutthaya)، از معبد Wat Phra Si Sanphet دیدن کنید و اگر در بانکوک هستید، معابد Wat Pho و Wat Phra Kaeo را ببینید. هنگام بازدید از معابد باید به پوشش خود دقت کنید. حتما شانه‌های خود را بپوشانید.

فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ اهالی تایلند

تایلندی‌ها، سر را بخش مقدسی از بدن می‌دانند و به هیچ وجه سر آنها را لمس نکنید و پای‌ خود را به خصوص کف پا را سمت‌‌ تایلندی‌ها، تصاویر مقدس مثل تصاویر بودا یا عکس پادشاه، نگیرید. در حین صبحت با آنان لبخند بزنید. لبخند در تایلند معجزه میکند

اقامت در تایلند

اقامت و حمل و نقل در تایلند

با اقامت در هاستل می‌توانید مقدار قابل توجهی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. در سراسر تایلند، به خصوص در مناطق شلوغ و توریستی، هاستل‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از میان آنها بهترین‌شان را برای اقامت انتخاب کنید.

وسایل حمل و نقل عمومی در تایلند ارزان هستند. اتوبوس، مترو و تاکسی متر در مسیرهای مختلف وجود دارند. سرویس قطار هم در سراسر این کشور برای سفر به شهرهای مختلف وجود دارد. از اتوبوس هم می‌توانید برای سفر در داخل کشور استفاده کنید.

زمان مناسب برای سفر به تایلند

زمان مناسب سفر به تایلند

از ماه اکتبر تا آوریل، فصل پرگردشگر تایلند است در نتیجه قیمت‌ها به بیشترین مقدار خود می‌رسند. در ماه‌های تابستانی، بارندگی و گرمای شدید هوا در تایلند انتظارتان را می‌کشد اما قیمت‌ها در کمترین حالت خود قرار دارند. اگر بتوانید سفر خود را زمانی برنامه‌ریزی کنید که با یکی از فستیوال‌های مشهور تایلند مصادف شود، با کوله‌باری از تجربیات فرهنگی بی‌نظیر به خانه بر می‌گردید.