درمان طبیعی کم خونی ناشی از فقر آهن

درمان طبیعی کم خونی

درمان کم خونی ناشی از فقر آهن را میتوانید با روش های طبیعی و سنتی درمان کنید و نیازی به انواع داروهای شیمیایی نیست و این درمان در یک بازه زمانی ۴۰ تا ۱۲۰ روز طول خواهد کشید. با مجله اینترنتی میهن ما همراه باشید…

درمان طبیعی کم خونی ناشی از فقر آهن

کم خونی ناشی از فقر آهن

۱٫ برای درمان کم خونی ناشی از فقر آهن میتوانید روزی ۱۴ عدد از بادام درختی را دانه دانه مثل آدامس  بخورید. این روش برای بهبود شما عالیست.

۲٫ همچنین می توانید روزانه ۲۱عدد مویز، انجیر شبی۷ عدد،  زیتون ۷ عدد صبحها و  خرما ۳ عدد را برای درمان کم خونی ناشی از فقرآهن استفاده کنید.

۳٫ یکی دیگر از راههای درمان کم خونی ناشی از فقرآهن مصرف شربت عسل یا شربت شیره انگور  است . برای اینکار کافیست روزی ۱ الی ۳ لیوان از این نوشیدنی ها را میل کنید.

طرزتهیه شربت اینگونه است که شما باید ۲ الی ۳ قاشق غذاخوری از عسل یا شیره را به همراه یک لیوان آب بنوشید. پس از مدتی خودتان نتیجه را خواهید دید.

۴٫ به گزارش میهن ما یکی دیگر از راههای درمان کمخونی مصرف فسنجان بادام درختی(نصف بادام+نصف گردو) است . شما باید هفته ای ۲ الی ۳ وعده از الین فسنجان را مخصوصا در وعده شام میل کنید.

۵٫ روزی یکبار از ترکیب(یک عدد سیب رنده شده+۳ قاشق غذاخوری عرق بیدمشک+۱ قاشق غذاخوری عسل) برای رفع کمخونی توصیه می شود.

۶٫ بادکش خونساز هم برای درمان کم خونی ناشی از فقرآهن توصیه می شود. اگر مراکز خونساز بدن مثل کتف،لگن،رانها و ساق پاها یک شب درمیان (۱۴ الی۲۱ مرحله) بادکش شود حال شما بهبود خواهد یافت.

۷٫ سوپ گندم به همراه روغن زیتون هم یکی دیگر از روشهای درمان کمخونی است. میتوانید از این سوپ هفته ای ۱ الی ۲ وعده میل کنید.

۸٫ میتوانید برای رفع مشکلتان ارده با شیره انگور را  روزی یک پیاله برای چند روز میل کنید. کنجد و روغن کنجد و ارده کنجد هم بسیار مناسب است.