از خواص انبه میتوان به ضد سرطان و ضد فشار خون بودن آن اشاره کرد که میتوانید خواص انبه را در این بخش از مجله میهن ما بخوانید. با ما همراه باشید…

خواص انبه

خواص انبه

انبه یکی از مهم ترین میوه های مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری دنیا است و در این مناطق به سلطان میوه ها معروف می باشد. انبه متعلق به خانواده پسته سانان است و به عنوان خانواده بادام هندی نیز شناخته می شود. در خواص انبه درختی است همیشه سبز ، ایستاده ، شاخه دار با تاجی متوسط تا بزرگ و فشرده یا باز است. برگ های درخت انبه چرمی ساده و به رنگ سبز تیره هستند.

گل های انبه کاملا کوچک هستند رنگ گل ها قرمز یا سفید مایل به صورتی است.میوه گوشتی و گرد تا بیضوی با هسته سخت و چوبی می باشد. میوه دارای شیره ای سوز اور است که هنگام چیدن شیره ازاد شده میتواند باعث تحریک و سوزش چشم ها و پوست گردد.

.

اجزاء و ارزش غذایی انبه

انبه منبع بسیار خوبی برای ویتامین آ و ث می باشد. از فوائد مصرف میتوان به یبوست اشاره کرد.

/

اثرات و اعمال طبیعی انبه

ملین ، آنتی اکسیدان ، ضد سرطان و مغذی ( برای برگ و پوست درخت انبه اثرات ضد میکروبی ، ضد سرطان ، ضد فشار خون نیز قائل شده اند ولی باید توجه داشت نباید بدون نظر متخصص مصرف شود.

.

توصیه های تخصصی مصرف انبه

  1. کشاورزان در زمان هرس یا برداشت محصول انبه بهتر است از دستکش استفاده کنند.
  2. بهترین درجه حرارت برای نگهداری انبه دمای ۱۰ تا ۱۲ درجه سانتی گراد است و در این صورت تا یک الی دو هفته تازه می ماند.
  3. انبه رسیده دارای قوامی مشابه هلو است. برای تسریع در رسیدن انبه می توان مشابه سایر میوه ها آن را برای یک یا دو شب داخل یک پاکت کاغذی در بسته قرار داد.

*

توصیه های پزشکی در خواص انبه

  1. در یک مطالعه مصرف میوه انبه موجب اختلال در متابولیسم وارفارین ( یک داروی ضد انعقادی ) گردیده و این گروه از بیماران باید در مصرف آن احتیاط کنند.