خواص کلی و توصیه های پزشکی مصرف آووکادو

خواص طبیعی و درمانی آوکادو

آووکادو

نام انگلیسی: Avocado

نام علمی: Persea americano

میوه ای است گلابی شکل با طعم و خصوصیاتی شبیه انبه که در شمال ایران پرورش داده شده است.قسمت های مورد استفاده این میوه قسمت گوشتی آن است.قسمت گوشتی میوه در تب گیاهی از برگ و هسته آن نیز استفاده می شود.

.

فوائد مصرف آووکادو

چرب ترین میوه بوده که ۲۰ برابر دیگر میوه ها است و ۷۰ – ۸۰ درصد کالری آن مربوط به محتویات چربی آن می باشد. منبع بسیار خوبی برای ویتامین های K ث ، اسید فولید ، B6 ، و E ، پروتئین گیاهی ، فیبر غذایی ، مس و پتاسیوم است. این میوه نرم کننده ، آنتی اکسیدان ، ضد آفتاب ، مصرف موضعی ، پایین آورنده چربی خون ، ضد التهاب ، مغذی. بیشترین کاربرد آوکادو در محصولات بهداشتی ، آرایشی است. نرم کننده و ضد افتاب ولی به عنوان یک ماده مغذی و برای کاستن وزن پیشگیری از سرطان ، سکته و پیری نیز موثر و کارامد است.

نکته : برخلاف چربی بالای آوکادو در چندین مطالعه مصرف آن نه تنها باعث افزایش چربی خون می شود بلکه در بیماران دیابتی غیر وابسته به انسولین باعث کاهش کلسترول نوع بد نیز شده است.

خواص طبیعی و درمانی آوکادو

توصیه های تخصصی

  1. این میوه را می توان تا ۷ روز در دمای اتاق و تا ۲ هفته در یخچال نگهداری نمود.
  2. برای تسریع در رسیدن آوکادو آن را داخل یک پاکت کاغذی گذاشته و دهانه آن را ببندید. تجمع گاز اتلین متساعد شده از آوکادو منجرب به تسریع این روند می شود
  3. پس از بریدن و یا پوست کندن آوکادو ظرف چند دقیقه تا چند ساعت اکسیده و قهوه ای رنگ می شود. برای به تاخیر انداختن آن می توان آن را قطعه قطعه کرده و داخل کاسه ای ریخته و تا روی آن آب ریخته و یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید.

.

توصیه های پزشکی مصرف آووکادو

  1. سعی کنید میوه را تازه مصرف کنید و از خوردن پوست و هسته آن خودداری کنید.
  2. افرادی که به لاتکس حساس هستند ممکن است به این میوه نیز حساس باشند ( به دلیل داشتن موادی موسوم به Chintines )
  3. تمامی قسمت های آوکادو دارای ماده ای موسوم به Persin است که برای بسیاری از حیوانات سمی بوده ( از جمله سگ ، گربه ، اسب و پرده ها ) و می تواند حتی موجب مرگ  آنها شود
  4. این میوه می تواند باعث کاهش اثر داروهای ضد انعقادی ( از جمله وارفارین ) شود و این گروه از بیماران بهتر است از مصرف زیاد آن خودداری کنند.
  5. در یک مورد بیماری که داروی Tranylcypromine ( از گروه مهار کننده های MAO ) مصرف میکرده در پی خوردن آوکادو دچار افزایش فشار خون گردید

.

خواص طبیعی و درمانی آناناس

خواص طبیعی و درمانی آلبالو