خواص کلی و توصیه های پزشکی مصرف آلبالو

خواص طبیعی و درمانی آلبالو

آلبالو

آلبالو و گیلاس هر دو از یک خانواده با ترکیبات و خصوصیات تقریبا مشابه هستند ، با این تفاوت که آلبالو ترش و میزان ویتامین ث و بتاکاروتن آن بیشتر از گیلاس است.قسمت های مورد استفاده آلبالو هم قسمت گوشتی آن است.این میوه یکی از غنی ترین منابع ویتامین های ث و ب و آ و ای و آنتی اکسیدان ها است.

مواد اصلی و موثر : هیدروکسی سیانات ، پروسیانید ، آنتوسیانین ها ، فنولیک ها ، الکل پریلیل ، الاژیک اسید و ملاتونین است.

.

فوائد مصرف آلبالو

قویترین ضد التهاب و آنتی اکسیدان در میان سبزی ها و میوه ها بوده و شهرت زیادی در درمان نقرس دارد. این میوه کمک زیادی به درمان درد های رماتیسمی و بسیاری از سرطان ها  ، به تاخیر انداختن روند پیری ، اختلال خواب است.

نکته : مصرف ۵۰ تا ۱۰۰ گرم از این میوه در روز در مبتلایان به نقرس باعث کاهش اسید اوریک خون و کنترل درد و در مبتلایان به فیبرومیالژی موجب بهبود نسبی در بیشتر افراد می شود.

خواص طبیعی و درمانی آلبالو

توصیه های پزشکی مصرف آلبالو

  1. در رژیم غذایی خود روزانه ۵ تا ۱۰ عدد آلبالو یا گیلاس تازه بگنجانید.
  2. اضافه کردن سیر یا آلبالو  (خشک) در هنگام پختن مواد غذایی (خصوصا گوشت ها) باعث کاهش تولید مواد سرطان زا می شود (همانند زردچوبه و پیاز در سرخ کردن)
  3. در صورت بالا بودن پتاسیم خون در مصرف این میوه احتیاط کنید ( با پزشک خود مشورت کنید )
  4. قبل یا بعد از فعالیت های ورزشی و یا سنگین معادل یک فنجان گیلاس بخورید.
  5. بدلیل داشتن سوربیتول توصیه میشود افراد مبتلا به روده تحریک پذیر (عصبی) ، اسهال و عدم تحمل به فروکتوز در مصرف این میوه احتیاط نمایند.
  6. در صورت استفاده از آلبالوی خشک خیس کرده حتما آب آن را نیز بنوشید.
  7. مبتلایان به نقرس ، مرض قند ، بیماری های قلبی ، کبد چرب و سرطان  ( خصوصا سرطان دستگاه گوارش ) روزانه یا یک روز در میان یک وعده (حدودا ۱۰۰ گرم) از این میوه بخورند.
  8. در تمامی بیماری ها ، درمانهای کلاسیک اتخاذ شده توسط پزشک معالجان را بکار ببندید و پس از کنترل بیماری و مشاهده اثرات درمانی درمان طبیعی آنگاه با نظر و صلاحدید پزشک معالج درمانهای کلاسیک را کاهش داده یا قطع کنید و با درمانهای طبیعی ادامه دهید.