جنگل النگدره ، جنگلی با وسعت ۱۸۵ هکتار در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده ناهار خوران است.

جنگل النگدره شهر زیبای گرگان

جنگل النگدره شهر زیبای گرگان

سفر به جنگل و روستاهایی که در جنگل النگدره وجود دارد، یکی از بهترین سفر هایی است که راهی مناسب برای جداشدن از زندگی در شهر است. این جنگل فوق العاده زیبا در شهر گرگان قرار دارد که یکی از جنگل‌های معروف و محبوب ایران است و دارای طبیعت بکر و بی‌نظیری است. این پارک جنگلی مساحتی  ۱۸۵ هکتار داردو در ۵ کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان و در مسیر جاده ناهار خوران قرار دارد. در این فصل پاییز و با دلبری‌هایی که جنگل‌ها با هزاران رنگشان به ما نشان می‌دهند و با عطر و بوی پاییزی از ما میزبانی می‌کنند؛ سفر به جنگل النگدره و روستای آن یک انتخاب فوق‌العاده است.

جنگل النگدره شهر زیبای گرگان

این جنگل به عنوان یکی از هفت منطقه گردشگری برتر کشورمان است و یکی از شاخص ترین جنگلهای ایران محسوب می‌شود. برای رسیدن به جنگل النگدره باید از جاده ناهار خوران وارد شد. در مسیر این پارک جنگلی، جاده‌ای آسفالتی وجود دارد که این امکان را فراهم می‌کند که شما عزیزان در هر جایی که علاقه‌ دارید توقف کنید و به طبیعت‌ گردی مشغول شوید.

جنگل النگدره شهر زیبای گرگان

لمس پاییز در جنگل النگدره

جنگل النگدره بهشتی چهار فصل است که در هر فصل زیبایی و جذابیت مختص به خود را دارد، در بهار با عطر و بوی شکوفه‌ها و در تابستان با نسیم خنک‌اش از مهمانان خود میزبانی می‌کند. اما اگر به دنبال سفری متفاوت هستید و به بازی رنگ‌ها علاقه دارید پاییز بهترین فصل برای دیدن این نقاشی هنرمندانه خلقت است.

جنگل النگدره شهر زیبای گرگان

در این پارک جنگلی بسیار زیبا بخش تاریخی نیز وجود دارد که مربوط به دوران پس از اسلام است. نشستن ساعت ها در این جنگل و گوش دادن به صدای طبیعت و نوشیدن یک چای تازه دم می تواند آرامش و حس خوب را تقدیمتان کند.

جنگل النگدره شهر زیبای گرگان

رودخانه قلاشی از قسمت جنوب پارک تا شمال امتداد دارد و تقریباً از وسط آن می‌گذرد. در نزدیکی این رودخانه، ۳ چشمه آب وجود دارد و پوشش گیاهی ابن جنگل را درختان انجیلی و ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شیردار و خردمندی تشکیل می‌دهد. همچنین این پارک دارای برق رسانی ، سرویس بهداشتی و نمازخانه و پارک کودکان ، محل هایی برای کمپینگ است.