با خوردن هویج از سرطان فاصله بگیرید

هویج دارای موادی است که مانع بروز سرطان می شود

اهمیت خورن هویج به اندازه سیب زمینی، بروکلی و کلم می‌باشد و باید روزانه در وعده‌های غذایی گنجانده شود. این مواد جزء گروه سبزیجات نشاسته‌دار قرار می‌گیرند و اگر چه از لحاظ گروه غذایی، سبزیجات باید به مقدار بالایی مصرف شوند ولی به دلیل ارزش غذایی آنها و ویتامین‌های مختلفی که دارند باید در مصرف آنها اعتدال را رعایت کرد.

اگر چه اکثراً هویج را به رنگ نارنجی می‌شناسیم ولی هویج رنگ‌های بنفش، سفید و قرمز نیز دارد. هویج را می‌توان به صورت خام یا پخته در غذا یا سالاد و حتی به عنوان آبمیوه خورد. اما در هر شکلی، اگر چه خوردن هویج فواید زیادی دارد ولی باید به اندازه متعادل مصرف شود زیرا هضم هویج طول می‌کشد و اگر زیاد خورده شود بدن به سختی آن را هضم می‌کند، همچنین اگر پس از هویج چیز دیگری خورده شود احتمال ابتلا به رودل وجود دارد.

هویج دارای موادی است که مانع بروز سرطان در بدن می‌شود. کاروتن موجود در هویج نیز برای سلامت قلب مفید می‌باشد.

هویج منبع غنی ویتامین آ می‌باشد و یک فنجان آب هویج برای تقویت روزانه قدرت بینایی کافی است. همچنین می‌توان آب هویج را به صورت ترکیبی با بستنی و به صورت آبمیوه خومصرف کرد که نوشیدنی مفیدی برای همه افراد می‌باشد.

مصرف زیاد هویج به دلیل مواد رنگی موجود در آن باعث رنگ پریدگی پوست می‌شود بنابراین در خوردن آن باید احتیاط کرد. مخصوصاً افرادی که دچار نارسایی کلیه هستند خیلی باید احتیاط کنند که زیاد هویج نخورند. همچنین افراد دیابتی در خوردن هویج پخته باید احتیاط کنند، زیرا هویج پخته دارای قند بالایی است. همچنین بعضی افراد نسبت به خوردن هویج آلرژی دارند و باید این آلرژی را در بدن خود بشناسند.

به طور کلی هویج اگر به صورت پخته مصرف شود ارزش غذایی بیشتری خواهد داشت. بنابراین می‌توان هویج را در غذاهای مختلف به صورت پخته خورد. ضمناً هویج دارای موادی است که اگر در مقابل آفتاب باشید و آب هویج بخورید از ایجاد آفتاب سوختگی جلوگیری می‌کند و البته افرادی که حمام آفتاب می‌گیرند اگر هویج خام یا آب هویج بخورند، هم از آفتاب سوختگی آنان جلوگیری می‌شود و هم سبب می‌شود رنگ پوست آنها تیره‌تر شود و به رنگ دلخواه برنز برسند.