ارتودنسی دندان و همه دانستنی های آن

ارتودنسی دندان ها و همه آنچه که باید بدانید

زیبایی و مرتب بودن دندان ها یکی از بخش های مهم صورت است که زیبایی به صورت می بخشد و گاهی داشتن دندان های مرتب و زیبا به یک آرزو تبدیل می شود.این روز ها میتوانید به آسانی به این آرزو دست یابید و زیبایی خود را تکمیل کنید. ارتودنسی دندان راهی است که ما به شما پیشنهاد میکنیم و بسیار کاربردی و فوق العاده است. در علم دندانپزشکی نه تنها زیباسازی دندان ها به خوبی پیشرفت کرده است بلکه روش های آسان و راحتی را برای رسیدن به نتیجه مطلوب به کار می گیرد.ارتودنسی به دو صورت ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی پیشگیری است.

 

چه سنی مناسب برای ارتودنسی است؟

ارتودنسی دندان زمان خاصی ندارد و بعد از سن ۳ سالگی که همه دندان ها درآمدند ، استفاده کنید. اما چون در این سن دندان ها شیری است در سن ۷ سالگی وقتی که بیشتر دندان های دائمی جلویی در آمدند بیشتر خود را نشان میدهد. بهترین سن برای ارتودنسی ۱۲ تا ۱۵ سالگی است که  میتوان در این سن میشود تغییراتی در استخوان و عضلانی مثل بزرگ کردن فک را انجام داد.

ارتودنسی دندان و همه دانستنی های آن

ارتودنسی نامرئی و روش های ارتودنسی نامرئی

برای انجام دادن ارتودنسی نامرئی سه روش وجود دارد. در یک روش از پلاک های شفاف برای ردیف کردن دندان ها استفاده می شود که آن نیز در موارد بسیار محدود و نامرتبی های بسیار کم و با صلاحدید دندانپزشک انجام می گیرد و نیاز به مراجعات ۲هفته یک بار و قالب گیری در هر جلسه مراجعه و ساخت پلاک جدید در هر جلسه دارد. در روش دیگر سیستم لینگوال است که در این روش براکت های ارتودنسی در پشت دندان های فک بالا و پایین چسبانده می شود. راه اصلی و کارآمد ، روش استفاده از براکت شفاف و بیشتر مواقع سرامیکی است که بر روی دندان ها نصب می شود که بدون رنگ است و دیده نمی شوند. این روش دارای استحکام و زیبایی بسیار خوبی بوده و مشکلی برای زبان یا گفتار بیمار به وجود نمی آورد.

ارتودنسی دندان

نتیجه گیری : شما میتوانید از سن ۱۲ سال به بالا از ارتودنسی برای زیبایی صورت خود استفاده کنید و بهترین روش برای ارتودنسی استفاده از براکت شفاف است.